Nina in da house

Herkese merhaba!

Blog uzun zamandır hareketsiz ama bu durumun iş & tatillerin dışında çok önemli bir bahanesi var.

İşte karşınızda evimizin yeni üyesi
Koltukların hakimi
Ortadoğu ve Balkanların en hızlı ayakkabı hırsızı
2015 Bayan kulak ödüllü
Nina :)

Son dönemde işimiz gücümüz Nina olduğundan başka bir şeylerle ilgilenmek istemiyoruz.

nina

Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi Nina öyle her yerde bulamayacağınız, binlerce euro verseniz de petshoptan alamayacağınız çok özel bir cins.
Sokö, sokyö, arazi bebesi diye farklı isimleri olan, cins cins köpeğin en sağlam genlerinin birleşmesiyle dünyaya gelen bir sokak köpeği. Ormanda tek başına gezerken İrene Kebudi tarafından bulunmuş, Karolin Apik desteği ile kliniğe alınmış, Sarp Danki’nin Tanış onunla etkinliği sırasında da bizimle tanıştı.

Maalesef her ay yüzlerce köpek pet shoplardan alınıp sokağa bırakılıyor, “bir kez anneliği tatsın” diye doğurtulan yavrular yuvalanmayınca sokağa düşüyorlar. Barınaklar ağzına kadar dolu, ormanlarda aç ve hasta köpekler bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyor. Bir şekilde şehirde kalanlar ise her gün dayak, tecavüz (!), ezilme tehlikesi ile karşı karşıya…

Bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız karar vermeden önce sokaktakilerle tanışın, bir şans verin inanın pişman olmayacaksınız.  Evet, güzel bir bernese yavrusu ya da tatlı bir pomerian fotoğraflarda çok güzel görünüyor belki ama sokö ya da bernese hepsi aynı seviyor & seviliyor (gerçi sokaklara atılan cinsler pet shopları aratmayacak kadar çok… Hele sokağa atılan golden & labradorlar o kadar çok ki satın almak komik!)

Bizi Nina ile tanıştıran ekip her gün bu canlara yardım etmek için canlarını dişlerine takıp çalışıyor, bir sürü yavru / büyük / cins / melez köpeği sahiplendiriyorlar. Hasta bulduklarını klinikte tedavi ettirmeye çalışıyorlar, onlarca orman çocuğunu her hafta beslemek için yollara düşüyorlar, her gün bir sürü yuvalandırma ilanı açıyorlar…

Köpeklere evinizi açamayacaksanız ama yardım etmek istiyorsanız bizi Nina ile tanıştıran ekibin açtıkları mama yardımı / klinik yardımı gibi ricalara kulak kabartın.

Paylaşılan ilanlara aşağıdaki instagram adreslerinden ulaşabilirsiniz:

Sarp Dakni

İrene Kebudi

Banu Aydın

nina3

Nina’nın bulunduğu ilk gün

2

Çok değerli 2-3 yaşlarında 2 ingiliz setteri… Yuvalanmayı bekliyor

1

Sahibine, evine bu kadar bağlı bir köpek nasıl terk edilir aklım almıyor… Genç bir alman kurdu yuva arıyor

3

Şu sevimliliğe bakın!

4

İnanılmaz güzel kızıl bir sibirya kurdu… Bir heves alınmış sonra atılmış.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir