Vesaire Workshop

baslik1

Çiçek ve dekorasyon konusu ile ilgilenip Vesaire çiçek atölyesini duymayan kalmadı mı bilmiyorum. Billur Saatçi’nin blogunda gördüğümden aklımda workshoplardan birine katılmak vardı.

Atölyeye katılmak için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor, o açıdan rahat olabilirsiniz. Zaten Ayça ve Yusuf sürekli yanınıza gelerek size yol gösteriyorlar.

Teknik olarak evde yapacağınız bir aranjman için ihtiyacınız olan her şeyi satın alabilir ve evde istediğiniz gibi çalışabilirsiniz. İhtiyacınız olan oasis adı verilen ve bitkilerin daha uzun dayanmasını sağlayan sünger (ben euroflora.com sitesinden aldım), bahçe makası ve tabii ki çiçekler :)  Ancak maalesef farklı çiçekler bulmak biraz zor. Mezat bir seçenek olabilir ama toplu alma zorunluluğu ticari amacı olmayanları zorlar hal böyle olunca klasik hepimizin iyi bildiği tür çiçeklerin dışına pek çıkamıyoruz.

Her ne kadar evde istediğiniz gibi çalışsanız da hem yeni fikirler edinmek açısından hem de farklı çiçek türlerini tanıyabilmek için ara sıra katılacağınız workshoplar yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu esnada farklı tasarımlar görüp fikir geliştirmek için aşağıdaki adreslere de göz atabilirsiniz.

www.foretdesignstudio.com/slideshow/

www.studiochoo.com/

www.jamessdaughterflowers.com/gallery/

nicolettecamille.com/

www.saipua.com/flowers/wedding-3/

little-flower-school.blogspot.com.tr/

1

Vesaire Atölyede ara sıra seramik dersleri de veriliyormuş…

2 3 5 6 7 8

Guess everybody who’s interested in decoration and flower arrangement already knows Vesaire Flower Boutique  I want to join one of their workshops since I saw their works in Billur’s blog.  You don’t need any technical knowledge to join workshop, Ayça and Yusuf will be around helping you and offering you different alternatives to enrich your arrangement.

Technically you can very easily make your own flower arrangement at home. All you need is a sponge called oasis (use to keep flower fresh), a garden scissor and of couse some flowers. However it’s really hard to find unconventional flowers.  Flower auction may be a way to find them but since you have to buy the whole package it doesn’t make sense for uncommercial users like us.

As I said before you can do it all at home, but in order to learn about different kind of flowers and gain new perspectives, workshops will be very useful.

By the way you can check out web sites below to see different arrangement styles.

www.foretdesignstudio.com/slideshow/

www.studiochoo.com/

www.jamessdaughterflowers.com/gallery/

nicolettecamille.com/

www.saipua.com/flowers/wedding-3/

little-flower-school.blogspot.com.tr/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir