White 4 Jack White

Her sabah tek başıma 40 dakika araba kullandığımdan hayallere dalmak için bol bol vaktim oluyor. Yine bundan birkaç ay önce hayallere dalmışken giderken radyoda jack White’ın sesini duydum, hayal makinası çalıştı tabi hemen “ Jack White konseri olsaymış, hatta Londra da olsaymış.. Zaten çoktandır gitmiyoruz… Ay acaba doğum günümde Londra’ya mı gitsem” diye hayaller kurdum yol boyu. Masama oturunca da bir bakayım dedim hakikaten tura çıktı mı, bir yerde yakalar mıyım? Ve o an çok acayip bir şey oldu, tüm yıldızlar birleşip arabadaki iç sesimi duymuşçasına ve 19 Kasımda Londra da Jack White konseri ayarlamışlardı. inanılmazdı… Çok heyecanlıydı. Can’a sorsam kesin “Kasım ayı iş programı belirsiz, plan yapmayalım” der diye emri vaki yapıp uçak biletlerini almak üzere işe koyuldum. Her şey şahaneydi, son dönemde en sevdiğim sanatçının en sevdiğim şehirde doğum günümde konseri oluyordu, kartımda 2 Avrupa uçuşu yapacak kadar mil vardı, daha ne olsundu!

Lakin benim için bu şahane olayı hazırlayan yıldızlar aynı hızla birbirinden uzaklaşıp güzeller güzeli planımı suya düşürdüler. Önce millerim yetersiz çıktı, biletlerin vergisi biletin kendisinden pahalıya patladı neredeyse. Bu arada Can aradı, kasımda hem proje teslimi hem sınavı olduğundan dert yandı, aynı anda bir de mail geldi o hafta bir iş seyahatine çıkma durumum olduğunu söyleyen. Kalbim kırık, gözümde bir damla yaş uçuş kartımı yerine koyup hayallerime el salladım.

Kader halime acımış olmalı ki bana eşantiyon olarak 7 Kasımda bir Jack White konseri ayarladı. Eh Londra da doğum günümü kutlarken dinleyemeyecek olsam da olsun. Ne yalan söyliim normalde 100 üstünden 80 sevineceğim bu habere, önceki hayal kırıklığım nedeniyle 70 sevindim…

Gelelim bu konunun blogumuzla alakasına. Açıkçası JW’i keyifli bir kafayla dinlemek istiyorum. Mekanda alkol satışı olacak elbet ama eski günlerdeki gibi önce bir altlık hazırlamak fena olmaz diye düşündüm ve isme uygun bir kokteyl denemesi yaptım.

Buyurun tarif (2 kişilik)

  • 60 ML şekerli Hindistan cevizi kreması* (Marketlerde satılmıyor ama yapması çok kolay)
  • 120 ML Hindistan cevizi sütü
  • 1 çorba kaşığı lime suyu (15 ml)
  • Bir tatlı kaşığı vanilya özütü (evde kendi yaptığınız özüt varsa onu kullanın, yoksa hiç kullanmayın.)
  • 60 ML votka

Bütün malzemeleri shakerda karıştırın, eğer tatlı kokteyl seviyorsanız biraz daha şeker ekleyebilirsiniz. Viski bardaklarına bol buz koyup paylaştırın.

İyi Eğlenceler!

*Konserve Hindistan cevizi sütünü açtığınızda üstte kremamsı bir tabaka olduğunu görürüsünüz. Onu alıp biraz karıştırarak sıvı hale getirin. 60 ML sini alıp içine 1.5 çorba kaşığı pudra şekeri atın.


2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir